30 Eylül 2020 Çarşamba

RTÜK'ten ceza! Biri şehvetli! Diğeri erotik!

RTÜK, sanatçı Teoman'ın klibini "Şehvetli", Demir Demirkan'ın klibini de "Erotik" buldu ve ceza verdi.

03 Şubat 2014 Pazartesi 15:01
RTÜK'ten ceza! Biri şehvetli! Diğeri erotik!
 Sanatçı Teoman'ın klibini "Şehvetli", sanatçı Demir Demirkan'ın klibini de "Erotik" buldu. Klibi yayınlayan iki TV kanalına uyarı cezası verildi.

RTÜK toplantısında Tarsus'ta yayın yapan Güney TV'de, 21 Kasım 2013'de yayınlanan Teoman'ın klibi ele alındı.

ŞEHVET OYUNLARI VAR

RTÜK raporunda "Klip, gece kulüplerinde striptiz yapan kadınlar ve bu kadınların erkekleri baştan çıkarmak için ortaya koydukları şehvet oyunları görüntülerinden oluşmaktadır. İç çamaşırı ve erotik kıyafetlerle striptiz yapan kadınların insan bedenini cinsel tahrik unsuruna indirgediği görülmektedir." ifadelerini kullandı.

İŞTE O KLİPSÖZLERİ BİLE AHLAK DIŞIYMIŞ

RTÜK üyeleri de oy çokluğu ile klibi, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde bularak Güney TV'nin uyarılmasını kararlaştırdı.
 
Viva TV'de 25 Kasım 2013 günü yayınlanan sanatçı Demir Demirkan'ın "Aşktan Öte" adlı müzik klibi de "Erotik" bulundu ve TV kanalına uyarı cezası verildi.

Bu konudaki RTÜK raporunda "Klipte iki kadının, yaptığı dans ve yarı çıplak yatarken verdikleri pozlar, kadınların birbiriyle seviştiği izlenimi uyandırmaktadır. Kadınların Demir Demirkan'ın üzerine yattığı da görülmektedir. Müzik parçasının sözlerinde -Gireceksek girelim gel kız günaha, Şu çırılçıplak kıvrılan beline- gibi ifadeler vardır. Klipte toplum tarafından kabul görmeyen ve çarpık olarak nitelenen ilişki biçimleri ve erotik çıplaklık içeren görüntüler vardır." denildi.

Haber Kaynağı: İNTERNET HABER

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ARŞİV