Rıza Kayaalp'e karşılama

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü Milli güreşçisi Rıza Kayaalp, 8. Kez Avrupa şampiyonu olmasının ardından Ankara'da coşkuyla karşılandı.

Rıza Kayaalp'e karşılama

 Milli Güreşçi Kayaalp'i, Esenboğa Havaalanı'nda Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü Asbaşkanı Bülent Yılmaz, kulüp sporcuları ve antrenörleri ile yakın arkadaşları çiçeklerle ve alkışlarla karşıladı.

 

RUS RAKİBİNİ YENEREK 8. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU        

         Rusya Federasyonu'na bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda, Rus rakibini yenerek grekoromen stil 130 kiloda altın madalyanın sahibi olan Kayaalp, ülkemize bu gururu 8. kez yaşatmış oldu.  

        Havaalanına gelişinde vatandaşların da yoğun ilgisiyle karşılaşan Kayaalp, herkesle tek tek tokalaşıp fotoğraf çektirdi ve tebrikleri kabul etti.

 

"BOZOK YAYLASI'NIN YİĞİT EVLADI HOŞGELDİN"

         Havaalanı'ndaki karşılamanın ardından ASKİ Spor Salonu'na geçen şampiyon güreşçi Kayaalp, "8. kez Avrupa'yı sallayan Bozok yaylasının yiğit evladı hoş geldin" pankartlarıyla karşılandı.

          Şampiyonluğunu çocukluk arkadaşları ve sporcu arkadaşlarıyla birlikte kutlayan Kayaalp, şampiyonluk pastasını da kesti. 

 

"ÜLKEMİZE ALTIN MADALYA KAZANDIRMAK MUTLULUK VERİCİ" 

         Uluslararası müsabakalarda 9 kez üst üste final yaparak, 8 kez de şampiyonluğa ulaştığını belirten Kayaalp, duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Çok mutluyum. Yıl boyunca büyük bir uğraş vererek ülkemize altın madalya kazandırıp, İstiklal Marşımızı söyletebilmek ve halkımızı gururlandırmak gerçekten de çok mutluluk verici bir olay."

 

"BAŞKANIMIZ MUSTAFA TUNA'YA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

         Türkiye'ye yeni şampiyonluklar kazandırmak için bundan sonra da canla başla çalışacağını vurgulayan Milli Güreşçi Kayaalp, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"2005 yılından bu yana Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor kulübündeyim. Güreş sporu, belediyelerin açtığı kulüpler sayesinde ayakta duruyor. Bu sebeple desteklerinden dolayı ASKİ Spor Kulübüne ve Belediye Başkanımız Mustafa Tuna'ya çok teşekkür ediyorum. Bize ne kadar imkan ve fırsat verilirse bizler bu ülkenin bayrağını 1. sırada göndere çekmeye ve İstiklal Marşımızı söyletmeye devam edeceğiz inşallah."

         "Asrın Güreşçisi" unvanına sahip Hamza Yerlikaya'nın rekorunu egale ederek 8. kez Avrupa Şampiyonu olan Rıza Kayaalp'in; üç dünya şampiyonluğu, iki dünya ikinciliği, iki dünya üçüncülüğü bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner156

banner157