21 Eylül 2020 Pazartesi

Büyükşehir'den asfalt üretim atağı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın göreve başlamasının ardından başlattığı tasarruf uygulamaları hız kesmeden devam ediyor.

25 Ağustos 2020 Salı 15:29
Büyükşehir'den asfalt üretim atağı
 Seçim öncesi verdiği sözleri tutan Başkan Yavaş, Başkent genelinde uyguladığı tasarruf yöntemleri ile birçok alanda maliyetlerin düşürülmesi talimatını verdi. Bu kapsamda ilk olarak Polatlı Şantiyesinde asfalt üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de Eski Kıbrıs Şantiyesinde asfalt üretimine geçti.

 

‘‘BAŞKENT’TE ASFALTSIZ CADDE KALMAYACAK’’

   Eski Kıbrıs Şantiyesine gelerek ilk üretim çalışmalarını PORTAŞ Genel Müdürü Mesut Özarslan ile birlikte yerinde inceleyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Özel Kalem Müdürü Yüksel Arslan, Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanlarıyla asfalt üretir hale gelmesinin önemine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

‘‘Polatlı Asfalt Şantiyesinden sonra şimdi de Eski Kıbrıs Şantiyesinde üretime başladık. Ankara’nın bütün ihtiyacını kısa bir sürede karşılayacağız. İnşallah Başkent’te asfaltsız cadde bırakmayacağız, çok mutluyuz. Büyükşehir Belediyemiz önümüzdeki günlerde ise Yeni Kıbrıs Şantiyesini açarak asfalt üretimine hız kesmeden devam edecek.”

 

MALİYETLER DÜŞECEK

   Büyükşehir Belediyesine bağlı Proje Organizasyon İnşaat Doğalgaz İç ve Dış Ticaret Sanayi Anonim Şirketi (PORTAŞ), 200 dönümlük alanda kurulu olan Eski Kıbrıs Şantiyesinde günlük bin 500 ton asfalt üretecek. 

   Var olan öz kaynaklarını doğru kullanmayı ilke edinen Büyükşehir Belediyesi atıl durumdaki Eski Kıbrıs Şefliğinde kendi asfaltını üreterek maliyetleri büyük ölçüde azaltmayı amaçlıyor.

 

YENİ KIBRIS ŞANTİYESİ DE KISA SÜRE İÇİNDE ÜRETİME GEÇECEK

    Polatlı Asfalt Şefliğinde günlük bin 500 ton asfalt üreten PORTAŞ kısa süre içinde Yeni Kıbrıs Şantiyesini de devreye sokacak.

    Yeni Kıbrıs Şantiyesinde günlük 2 bin ton asfalt üretimi gerçekleştirecek olan PORTAŞ, kış aylarında 11 adet taş ocağı ve yeni plent işletmesi daha açarak gelecek yıl bahar sonu itibarıyla günde yaklaşık 15 bin ton asfalt üretmeyi hedefliyor.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ARŞİV