28 Mayıs 2018 Pazartesi

Ankaraya yeni bir şehir "Yaylaşehir"

S.S. Baş*Kent Özlem Yapı Kooperatifleri Birliği Ankara’nın ilk marka şehri “Ankara Yaylaşehir” için kazma vurmaya hazırlanıyor.

12 Haziran 2013 Çarşamba 12:52
Ankaraya yeni bir şehir

Gölbaşı’nda müthiş bir konut projesi için hazırlıklar son aşamasına geldi. S.S. Baş*Kent Özlem Yapı Kooperatifleri Birliği Ankara’nın ilk marka şehri “Ankara Yaylaşehir” için kazma vurmaya hazırlanıyor.

Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kurt Ankara Yaylaşehir projesi hakkında yaptığı açıklamasında “Ankara-Yaylaşehir marka tescilli yüksek teknolojiyle yapılandırılacak olan Dünya ve Kültür şehri olarak tasarlanan uydukent projemizin hayata geçmesiyle üyelerimiz hayallerindeki özlemlerine kavuşmuş olacaklardır. Yaşamın ekonomik hale getirilmesi için Kojenerasyon ısı ve enerji altyapıları, geri dönüşüm sularının arıtma tesisleriyle birlikte kullanılması, güvenli ve Sosyal yeterliliği gelişmiş başşehirlerdeki gibi tasarlanmakta olan Ankara’nın, ilk marka şehri Ankara-Yaylaşehir doğuyor.” Dedi.

Yaylaşehir projesinin 2008 yılında Maliye Bakanlığı tarafından Kooperatif ve Birlikler arasında yapılan ihale sonucunda proje alanı 27 Mayıs 2008 tarihinde SS.Baş-Kent Özlem Yapı Kooperatifleri Birliğine kazandırıldığını belirten Başkan Osman Kurt “Aynı zamanda Birliğimizin zeyilname başvurusuyla Proje alanı içerisindeki Sosyal ve Kültürel Donatı alanları ile birlikte ihalenin yapılması gerçekleşmiş böylece proje alanın bütüncül yapısı korunmuştur.” Dedi.

1/25000’lik planlar  hazırlanıp toplu Konut alanı olarak ilan edildikten sonra Birliklerinin,  2009 ve 2010 yıllarında 1/5000’lik Nazım imar Planı ve 1/1000’lik İmar uygulama  çalışmalarına başladığını belirten Kurt “Belediyeler nezdinde ;1/5000’lik Nazım imar planı 01 Ekim 2010 tarihinde, 1/1000 ‘lik İmar Uygulama planı 24.08.2012 tarihinde onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Dedi.

Bütün bu gelişmeler sonucunda projelerinde yaşamın ekonomik hale getirilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Kurt “Kojenerasyon ısı ve enerji altyapıları, geri dönüşüm sularının arıtma tesisleriyle birlikte kullanılması, güvenli ve Sosyal yeterliliği gelişmiş başşehirlerdeki gibi tasarlanmakta olan Ankara’nın, ilk marka şehri Ankara-Yaylaşehir doğuyor. “ şeklinde konuştu.

Proje alanlarının parselasyon planının Ankara Büyükşehir Belediye Encümeni tarafından  21.03.2013 tarihinde onaylandığına dikkat çeken Kurt “     Kentsel tasarım planımız ise Gölbaşı Belediye Encümeninin 11.04.2013 tarihinde onaylanarak imar tapularımız alınmıştır.” Dedi.

YAYLA ŞEHİRDE NELER YAPILACAK

Ankara Yaylaşehir Projesinde S.S. Başkent Özlem Yapı Kooperatifleri Birliği Mülkiyetindeki alanlar dahilinde 3 bin 440 adet çok katlı konut alanı, 3 bin 577 adet villa konut alanı, 1 adet akaryakıt alanı, 11 adet ticaret alanı, 1 adet özel sağlık alanı,

1 adet özel üniversite alanı, 2 adet özel eğitim alanı, 10 adet sosyal kültürel alan, 3 adet ticari rekreasyon alanı, 2 adet spor alanı, 4 adet ağaçlandırılacak alan bulunduğunu ifade eden Osman Kurt “Proje alanımız içerisindeki özel mülkiyet sahiplerinin sahip olacağı 2732 çok katlı konut alanları da proje alanımız içerisindedir” dedi. Kurt sözlerine şöyle devam etti:

Yurt dışı Müteşebbisler tarafından Kat karşılığı Modeli öncelikli olmak üzere çözüm alternatifleri üzerinde  yoğun çalışmalar devam etmektedir. Tüm kazanımlarıyla üyelerimizin Bu dünya ve kültür şehrindeki Konutlarının yüksek kalitede sosyal ve Kültürel yeterliliğe ulaşmasının ekonomik olarak gerçekleşmesi asıl gayemizdir. Bu Proje Birliğimizi oluşturan 46 Kooperatifimiz ve 2945 saygın üyelerimizin sabır ve destekleriyle gerçekleştirilmektedir.

Birlik Yönetimi sadece 4 duvardan oluşan bir konutu sırf projeyi  hayata geçirmiş olmak için değil, sabırla  tamamlandığında dünyadaki uydukent projeleri arasında örnek gösterilebilecek bir şehirde yaşamayı üyelerine vaat ettiği için gece gündüz çalışıyor gücünü ise Birliğindeki üyelerden, üyelerin inancından ve saygıdan alıyor. Projemizin bu safhaya gelme sürecinde ilgili kurum ve kuruluşların bu projeyi Toplumsal  bir proje görmesinden ve  projemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Başkent’te yeni bir kent doğuyor  “Ankara-Yaylaşehir”  hayırlı olsun.


Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

  GAZETE MANŞETLERİ

  reklam 2 -->

  NAMAZ VAKİTLERİ

  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  reklam 2 -->

  ARŞİV

  reklam 2 -->