28 Eylül 2020 Pazartesi

Terhisine 17 gün kala şehit düştü

Acılı baba: Oğlum baskın olacağını biliyordu

06 Ağustos 2012 Pazartesi 10:15
Terhisine 17 gün kala şehit düştü

Çukurca'da şehit düşen askerlerden 21 yaşındaki Jandarma Er Metin Çevik 'in Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Başörendoğancılar Köyü'ndeki baba ocağına ateş düştü.

39 yaşındaki baba Recep Çevik, tezkeresine 17 gün kala şehit olan oğlu ile dün akşam telefonda konuştuğunu belirterek, "Oğlum baskın olacağını biliyordu. Kaç gündür tetikte bekliyorlardı. 22 Ağustos'ta tezkere alacaktı. Ama, 'Gelmemiz çok zor' diyordu" diye konuştu.

Başörendoğancılar Köyü'nde oturan 3 çocuk sahibi Şehriban ve Recep Çevik çiftine acı haberi, Karadeniz Bölge Komutanlığı'nda görevli subaylar verdi. Şehit haberinin duyulmasıyla birlikte Çevik çiftinin evi ziyaretçilerle doldu. Köylüler, tek erkek çocuklarını şehit veren aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Şehriban Çevik, Türk bayraklarıyla donatılan evinde komşularıyla birlikte ağıt yakarken, şehidin kız kardeşleri 15 yaşındaki Cansel ve 10 yaşındaki Emine Çevik de gözyaşı döktü. Cansel Çevik, ağabeyinin fotoğraflarına bakarak ağladı.


MALATYA - ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ AHMET KURAK
KIRŞEHİR - ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ KAMİL ÇELİKKAYA
ÇORUM - ŞEHİT ER BURAK MEVLÜT TÜTÜNCÜOĞLU
ORDU - ŞEHİT JANDARMA ER HAKAN OKTAY
DİYARBAKIR - ŞEHİT JANDARMA ER YAŞAR KARADAĞ


HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

"BAYRAMDAN SONRA GELECEKTİ"

Oğlu ile en son önceki gün akşam telefonda konuştuğunu belirten anne Şehriban Çevik, şunları söyledi:

"Bayramdan sonra gelecekti. Aylar bitti ama sayılı birkaç gün geçmedi. Karakolda görevliydi. Operasyona çıkmadığını söylüyordu. Nöbet tutuyordu. Orucunu da tuttuğunu söylüyordu. 'Gece 3'te, 4'te kaldırıyorlar, torbalara kum dolduruyoruz' diyordu. Görüştüğü bir kız vardı. Askerden gelince istemeye gidecektik. Vatan sağ olsun. Allah'tan gelene razıyız. Çaremiz yok başka."

"KAÇ GÜNDÜR TETİKTE BEKLİYORLARDI"

Ormanlı Beldesi'de bir pastanede çalışan Recep Çevik de oğlunun 22 Ağustos'ta tezkere almaya hazırlanırken şehit olduğunu söyledi. Recep Çevik, şöyle dedi:

"Bayramdan sonraki gün tezkere alıyordu. Ama biliyordu böyle bir şey olacağını ve 'Gelmemiz çok zor' diyordu. 'Yollar mayın dolu, helikopter düşüyor, terörist karşımızda' diyordu. Baskın olacağı yönünde ihbarlar geliyormuş. Biliyorlarmış yani. Kaç gündür tetikte bekliyorlardı. Resmen söylenmiş yani bu. İhmalkarlık işte. Yapacak bir şey yok."

Haber Kaynağı: En Son Haber

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ARŞİV