30 Eylül 2020 Çarşamba

Alevi şehide 2 ayrı cenaze namazı

Dün Foça'da meydana gelen hain pusuda şehit olan Özkan Ateşli son yolculuğuna uğurlandı.

11 Ağustos 2012 Cumartesi 09:17
Alevi şehide 2 ayrı cenaze namazı

Foça'daki saldırıda şehit olan Özkan Ateşli'nin cenazesi helallik alınması için Esenyurt'taki baba ocağına getirildi.

Evin önünde şehit er Ateşli için dua okundu ve helallik alındı. Helalliğin ardından şehit erin cenazesi askeri araçla evin önünden alındı. Bu sırada şehit erin ağabeyi Aşkın Ateşli cenaze aracının önünde kardeşi Özkan Ateşli'nin fotoğrafını taşıdı.

ÖNCE CEMEVİNE SONRA CAMİYE

Cenaze daha sonra alınarak Haramidere'de bulunan Cemevine götürüldü. Şehit er için burada da dua okunup cenaze namazı kılındı. Ardından şehit erin cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii'ne götürüldü.

İzmir'in Foça ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında düzenlenen saldırıda şehit olan Er Özkan Ateşli'nin cenazesi, helallik için Esenyurt'taki evine getirildi.

VATANDAŞLAR SLOGAN ATTI 

Türk bayraklarıyla donatılan evin önünde şehit erin eşi Dilara Ateşli gözyaşlarına boğuldu. Vatandaşlar cenazenin eve getirilişi sırasında dev bir Türk bayrağı açarak 'Askere uzanan eller kırılsın' sloganı attı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!..

EŞİNDEN YÜREK BURKAN SESLENİŞ

2 çocuk babası şehit Ateşli'nin cenazesi evinin önüne getirildiği sırada eşi Dilara Ateşli fenalık geçirdi. Şehit Ateşli'nin anne ve babası ise, uzun süre oğullarının tabutuna dokundu. Baba Hamdi Ateşli ile anne Şerife Ateşli oğullarının tabutunun önündeki fotoğrafa bakarak ağladı.

Şehit erin eşi Dilara Ateşli eşinin tabutuna son kez dokundu. Bu sırada gözyaşlarına boğulan Dilara Ateşli, eşine 'Özkan' diye seslendi. Şehit erin teyzesi Sevim Ateşli ise daha fazla dayanamayarak baygınlık geçirdi. Ateşli'ye olay yerindeki ambulansta müdahale edildi.

Haber Kaynağı: En Son Haber

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ARŞİV